23 lutego 2010

Fatima

Rady dane przez H.H. Shri Mataji Nirmala Devi:

Zasada Gruha Lakshmi została rozwinięta przez siły Boskie, nie jest to wytwór istot ludzkich. I jak wiecie rezyduje w lewym Nabhi. Gruha Lakshmi jest tą, która jest reprezentowana w życiu Fatimy, która była córką Mahometa Sahiba. Ona zawsze rodzi się w relacji z guru, która jest relacją dziewiczą i czystą. Ona pojawiła się więc jako siostra lub córka…

Mamy zatem Alego i jego żonę Fatimę, którzy inkarnowali się jako zasada lewego Nabhi. Ona przebywała w domu, w swoim domostwie i przestrzegała czegoś, co nazywają jakimś rodzajem pardy czy nakabu, polegającym na zasłanianiu twarzy. Stanowi to symbol tego, że kobieta, która jest panią domu powinna chronić swoją czystość i niewinność poprzez zasłanianie twarzy. Ona była piękną kobietą, a oni urodzili się w kraju, który był pełen przemocy, i z pewnością zostałaby zaatakowana, gdyby nie żyła zgodnie z panującymi wówczas zasadami.

Jak wiecie w czasach Chrystusa, mimo że Maria była inkarnacją Mahalakshmi, musiała być bardzo, bardzo potężną osobowością, Chrystus nie chciał, by ktokolwiek wiedział kim była. I pomimo, że [Fatima] przebywała w domu, była Shakti zatem pozwoliła swoim synom, lub dokładniej – nakazała im walczyć z tymi fanatykami, którzy próbowali podważyć autorytet Jej męża. A wiecie, że Hassan i Hussein zostali tam zabici. To niesamowite w jaki sposób Mahalakshmi Tattwa Sity przybrała formę Vishnumayi, po to tylko, aby ustanowić piękną zasadę gospodyni domowej. Niewątpliwie była bardzo potężna i wiedziała, że Jej dzieci zginą. Ale tych ludzi nie można zabić, oni nigdy nie umierają, ani nie cierpią - to takie przedstawienie, które musieli odegrać, żeby pokazać ludziom ich głupotę.

(Shri Fatima Puja, Szwajcaria, 1988)


Fatima była uosobieniem Gruha Lakshmi. Straciła dwoje dzieci. Ona rezyduje w lewym Nabhi. Więc wszystkie choroby, które są związane ze śledzioną, wszystkie problemy związane z lewym Nabhi, mogą być rozwiązane tylko przez Fatimę. Zatem musicie utrzymywać Fatimę obudzoną wewnątrz siebie. Jesteśmy tutaj, w kraju o muzułmańskiej kulturze, a w kulturze muzułmańskiej pani domu miała bardzo, bardzo ważną pozycję… A więc z życia Fatimy musicie dowiedzieć się, że Ona nie wychodziła z domu, ale pozostała panią domu i wychowała swoje dzieci w ten sposób, że one musiały walczyć z fanatyzmem. Jej mąż też tam był. W ten sposób kobieta – pani domu, została pokazana jako bardzo potężna istota i chociaż ona jest w domu, wygląda jak by była tylko matką, ale jakże jest ona potężna!

(Shri Fatima Puja, Istambuł, Turcja 1993)




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz