31 maja 2010

Lewa Strona

Właściwie, na głowie to jest po prawej stronie. Tutaj po prawej stronie ego się podnosi, więc tu jest lewa rudra Mahaviry. Kiedy ludzie robią grzeszne, złe rzeczy, te które są przeciwko Shri Ganeszy. Następnie są tam moce Mahaviry, który kontroluje. On mówi: “Pójdziesz do piekła. To się stanie”. On opisuje całe piekło, różne rodzaje piekła, mówi, że pójdziesz do piekła i będziesz się palić żywcem – no nie wiem, On opisuje różnego rodzaju rzeczy, żeby was wystraszyć. Ale to nie pomaga. Więc ludzie zaczynają iść coraz bardziej na lewą stronę i powiedziałabym, że przez tę rudrę, kiedy ta rudra staje się bezsilna, wtedy nadchodzi ogromna depresja. Człowiek jest bardzo przygnębiony. “O Boże. Jestem w takiej depresji. Jestem taki chory. Mam to czy tamto”. I próbujecie straszyć innych swoimi depresjami. Próbujecie uprawiać, jak wy to nazywacie, szantaż emocjonalny. Będziecie próbować różnego rodzaju rzeczy, walić się po głowie i tym podobne. Tak może się stać przez ego albo przez ten problem na lewej rudrze.

Te dwie rudry są bardzo ważne dlatego, że one są bezpośrednio połączone z naszym lewym i prawym współczulnym systemem nerwowym. A więc, to bardzo ważne, żeby uważać i nie drażnić tych rudr. Te rudry muszą być zadowolone. Aby być normalnym, trzeba przynajmniej dbać o te dwie następujące rudry: pierwsza kontroluje ego i druga użalanie się nad sobą. “Nie mogę tego zrobić, jestem taki czy taki” i różnego rodzaju depresje. To wszystko działa też na fizycznym poziomie i zamienia się w bardzo poważny problem taki jak rak. Jeśli rudry są zablokowane, rozwija się rak. I ta cała część jest opuchnięta. To się nazywa medha. Ta cała część jest spuchnięta i możecie zobaczyć, że pacjent chory na raka ma tutaj dookoła opuchliznę. Przynajmniej tutaj będzie spuchnięte, albo może tutaj. Istnieje tak wielka huśtawka w charakterze takiej osoby, że nie wiadomo, z której rudry pochodzą te psychosomatyczne problemy

Wszystkie problemy psychosomatyczne pojawiają się, ponieważ rudry przestały być efektywne. Mogą też być spowodowane depresyjnym charakterem, albo agresywnym charakterem. Wiele innych przyczyn też może odgrywać rolę. Ale wszystkie te czynniki to nic innego tylko Shri Shiva, to są moce Sadashivy.

On jest tym, który jest pełen karunya – pełen współczucia. On jest oceanem współczucia. Jeśli poprosisz go o wybaczenie, On wybaczy. Cokolwiek zrobiłeś, jeśli zamiast czuć się winnym, poprosisz o wybaczenie, On wybacza. Ale jeśli myślisz, że cokolwiek zrobiłeś jest dobre, że nigdy nikogo nie męczyłeś, nie spowodowałeś żadnego cierpienia,… On to wie. Shiva wie wszystko, prawda? I dlatego, że wie, już Mu na tobie nie zależy. Więc istnieje to zestawienie twojej siły woli i błogosławieństw Shivy. Kiedy Shiva cię błogosławi, podnosi się także siła twojej woli. Ale trzeba mieć w pełni silną wolę, żeby wiedzieć, że musisz być osobą na wyższym poziomie. On w ogóle nie był ziemski. To znaczy On był… przypuśćmy, że zaprosiłbyś Shivę na jakieś przyjęcie czy coś takiego, Jak On by tam wyglądał? Ludzie by się z Niego śmiali.

H.H.Shri Mataji Nirmala Devi, fragmenty Wykładu Shivaratri Puja, Indie, 16/03/97

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza