7 kwietnia 2010

Rytualizm

Rady dane przez H.H. Shri Mataji Nirmala Devi:

Przede wszystkim, powinniśmy zobaczyć jak nasze uwarunkowanie przejmuje władzę nad naszą niewinnością. To sprawia, że jesteście ekstremalnie rytualistyczni. Nawet w Sahaja Yodze, widziałam jak i słyszałam, że ludzie są ekstremalnie, ekstremalnie rytualistyczni. Teraz rytualizm wygląda tak, że musicie powiedzieć coś trzy razy, mówicie to trzy razy, siedem razy jak uwiązani ludzie. Widziałam takich Sahaja Yoginów... Więc powinno się zrozumieć różnicę między protokołem, a rytualizmem.

Niewinne dziecko zna protokół...Więc dla dzieci, widzicie, niewinnych dzieci, oddanie czci, nie ma w tym wszystkim rytualizmu. To płynie z głębi serca. Czujecie to w sercu: jak oddawać cześć, jak okazać swoją miłość. To bardzo słodki sposób w jaki niewinna osoba to robi; podczas gdy osoba, która jest bardzo rytualistyczna może nawet uderzyć kogoś.” Dlaczego to zrobiłeś? Nie powinieneś kłaść w tym kamfory? Dlaczego położyłeś kamforę w ten sposób? To bardzo złe.” Nie ma w tym nic złego. Jeśli robicie to z całego serca, otwartego serca, niewinnie, wszystko jest w porządku. Potrzebne jest otwarte serce, a nie zamknięte — „Dlaczego to zrobiłeś? Dlaczego tego nie zrobiłeś? Gdzie usiadłeś? Co się stało?” Nic.

Teraz jesteście w Królestwie Boga, a tutaj nie istnieją takie zasady i przepisy, że powinniście być rytualistyczni.

(Shri Ganesha Puja 1993)

Wewnętrzna cisza, wewnętrzny spokój, to jest bardzo ważne. Jeśli jest w was spokój to będziecie wzrastać. Nie ma innego wyjścia. Ale widzicie, cały ten rytualizm, czasem robienie bandhanu cały czas albo podnoszenie Kundalini cały czas i ludzie czasem chcą zobaczyć czy stół ma wibracje. To posuwa się za daleko. Nie ma potrzeby robienia całego tego nonsensu. Sahaja Yoga to sens, a nie nonsens.

(Wykład w Armonk, New York, 27/7/88)

Nie ma potrzeby bycia rytualistycznym, wykonywania takiego korowodu zbędnych czynności. Och, Cały czas w to wchodzicie.

Codziennie, od rana do wieczora, te bezsensowne czynności i oni stają się fanatyczni. Oni zaczynają być całkowicie fanatyczni jeśli chodzi o Sahaja Yogę i ten fanatyzm może być bardzo niebezpieczny, ponieważ oni starają się nauczyć wszystkiego na pamięć, tego czy tamtego. Nie, nie ma potrzeby.

(Shri Adi Shakti Puja 1995)

Musicie wiedzieć kim jesteście. Przede wszystkim introspekcja. Zgodnie z tym powinniście to wypracować, ale ten rytualizm nie jest dopuszczalny w Sahaja Yodze przez cały czas.

(Christmas Puja 1997)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza