30 marca 2010

Hamsa czakra

Dzisiaj będziemy czcili Hamsa Czakrę. Dotychczas zawsze czciliśmy któreś z Bóstw i to jest drugi raz, kiedy czcicie to centrum Hamsa.

Otóż ta czakra jest – jak wiecie, umiejscowiona pomiędzy dwiema brwiami. Oczy reprezentują lewą i prawą stronę. Więc to centrum jest w dużej mierze zarządzane przez nasze oczy, przez nasze uszy, przez nasz nos, język, zęby, gardło. Jest to bardzo ważne centrum, ponieważ Vishuddhi, które musi opiekować się szesnastoma płatkami, którego szesnaście płatków troszczy się o te wszystkie: uszy, nos, gardło, różne, różne organy w nas, ono również musi komunikować się z Viratą. Więc to musi przejść przez centrum Hamsa Czakry.

Hamsa Czakra jest bardzo podstawowym centrum, które wyraża pomyślność w naszej świadomości. To oznacza, że jeśli to centrum jest czujne i obudzone, wtedy natychmiast wiemy, co jest pomyślne i co pomyślne nie jest. Albo możemy określić to, jako otrzymanie Boskiego rozróżnienia.

Myślę, że to jest część genetyki, że ludzie mają rozpoznanie pomiędzy tym, co jest dobre a co jest złe, co niszczy a co buduje. To jest fundamentalne, musi tam być, ale my możemy łatwo to zniszczyć poprzez te organy, które gromadzą uwarunkowania i ego z zewnątrz. Właśnie dlatego, to centrum jest bardzo narażone. Inne centra nie są tak bardzo powiązane z otoczeniem jak to centrum, które jest połączone i otrzymuje informację od wszystkich tych organów. Na przykład, oczy które mamy. Oczy są bardzo ważne, ponieważ mówi się, że są one oknem Ducha. Widzieliście, że kiedy Kundalini podnosi się a Duch zaczyna jaśnieć, następuje rozszerzenie źrenic i wyglądacie jak niewinne dziecko a wasze oczy migocą. Ale przez sposób, w jaki igramy cały czas z naszymi oczami, sposób, w jaki używamy ich bez rozwagi, z naszą żądzą i zachłannością, możemy bardzo poważnie uszkodzić to centrum.

Gdy raz zaczynamy stosować niszczące rzeczy w naszym życiu, natychmiast stajemy się powiązani albo zaczynamy bardzo łatwo akceptować wszystko, co jest złe, wszystko, co jest niszczące. Myślę, że jest to jakiś rodzaj wady genetycznej, ponieważ niektórzy ludzie nie będą akceptować niczego, co jest głupie, idiotyczne albo niszczące. Ale pewni ludzie będą bardzo narażeni na wpływ i bardzo łatwo będzie ich wciągnąć w sytuacje, które są absurdalne, które są głupie i które są zdecydowanie niszczące.

To może zostać także w dużym stopniu kolektywnie zaakceptowane. I gdy raz zostanie to kolektywnie zaakceptowane, to zaczyna przenikać wszędzie. To nie tylko daje efekt absorpcji, ale też przynosi skutek oddziaływania na inne sprawy. Powiedzmy, że osoba, której oczy są - jak my to nazywamy – flirtujące lub wędrujące, taka osoba, jeśli ona pójdzie do grupy ludzi o bardzo stabilnych oczach, którzy nie znają flirtowania, nie wiedzą, czym są wędrujące oczy, ona może wpłynąć na tych ludzi i może uczynić niektórych z nich takimi samymi jak ona.

Więc tym, co naprawdę się dzieje jest to - że są to doskonałe drzwi, którymi mogą wchodzić wszelkiego rodzaju buce i istoty. A kiedy zaczynacie emitować to na zewnątrz, te same buce mogą przejść na inną osobę i wytworzyć taką samą próżnię albo ten sam rodzaj wrażliwości w Hamsa Czakrze innych ludzi. A więc, dlatego oczy muszą być bardzo, bardzo czyste, niewinne.

Kolejną rzeczą jest to, co słyszycie. Niektórzy ludzie, kiedy usłyszą coś bezsensownego, po prostu zakryją uszy rękami, nie chcą już słuchać. Są jednak tacy ludzie, którym się to podoba i znajdują w tym przyjemność. W końcu oni stają się zniewoleni, albo możemy powiedzieć, uwarunkowani, przez to, że lubią wszystkie te okropne rzeczy, których normalnie istota ludzka nie lubiłaby.

Musieliście też widzieć, że ludzie, którzy jak Francuzi - myślę, że oni nie mają rozeznania, co do zapachów. Oni pachną tak okropnie, ale jedzą całkowicie zepsute jedzenie, zepsuty ser, zepsute - całkowicie zepsute wina, ale oni nigdy tego nie czują. Każdy w ich towarzystwie może to poczuć; nawet ich ręce pachną zepsutym serem, nie możecie po prostu tego wąchać. Ale oni stracili tę zdolność. Tak samo, w naszym kraju mamy kastę zwaną zamiatacze, którzy sprzątają wszystkie brudy własnymi rękami. Oni w ogóle nie mają zmysłu węchu. Oni stracili zmysł węchu. Nos utracił zmysł węchu. Oni nie mogą tego poczuć; czegokolwiek brudnego. Dlatego właśnie oni mogą wykonywać swoją pracę….

A dalej, to samo z gardłem. Jeżeli gardło używa wulgarnego języka i jest używane do ubliżania ludziom, okazywania ludziom gniewu lub jakiejkolwiek agresji. Albo czasami ludzie spożywają rzeczy, które również mogą niszczyć gardło przez swoje destrukcyjne właściwości - jak alkohol a zwłaszcza palenie. Jeśli palicie, wtedy gardło staje się wrażliwe i tracicie słodycz swojego głosu. Wówczas oni mówią ochrypłym głosem. Jednak wszystko to jest zewnętrzne. To zaczyna się uzewnętrzniać. Czuć to z ust, jak również zęby reagują na wszystkie takie rzeczy, których używamy bez rozróżnienia. Ponieważ taka jest moda, ponieważ dobrze się to sprzedaje, ponieważ to reklamują, to znaczy, że nie mamy naszej własnej mądrości, naszej własnej osobowości. Ale kiedy to centrum jest obudzone, wtedy tym, co się w was rozwija, jest rozróżnienie. …

Ta siła rozróżnienia, jak tylko zaczynamy ją tracić, powiedziałbym, że zaczynamy po prostu stawać się jak roboty, ponieważ nie mamy żadnej osobowości. Każdy może nam zrobić pranie mózgu a my ich słuchamy im więcej oni mówią nam o naszym rozróżnieniu. To wyjaśnia, dlaczego ludzie, tak wiele tysięcy ludzi, chodzi do tych wszystkich fałszywych guru. Tysiące ludzi, dlaczego oni wpadli w homoseksualizm i dostali AIDS? Dlaczego tysiące ludzi popadło w narkotyki? To jest niewiarygodne, zdumiewające, dlaczego ludzie, popadli w te wszystkie rzeczy, które niszczą im życie. Oni widzą człowieka wchodzącego do pubu, wychodzącego i upadającego na ziemię z całym jego opróżnionym portfelem. Ale oni chodzą z portfelem, żeby pokazać, że mają dostatecznie dużo pieniędzy, aby wejść do pubu, ponownie wyjść, żeby przewrócić się na ulicy. …

Powinniście wiedzieć, że nie ma żadnego Bóstwa w Hamsa Czakrze, ale to jest bezkształtna energia tak wielu organów, którymi opiekują się: Budda, Mahavira, Chrystus, Shri Krishna - ich czterech kierowanych przez Shri Ganeshę. Tak więc te cechy genetyczne są zarządzane przez Shri Ganeshę, ponieważ On jest źródłem mądrości.

Więc najpierw, gdy tylko oni zepsują swoją Mooladharę, mądrość się kończy. Baza, podstawy będą skończone. Właśnie dlatego, niemoralne życie jest dla nas bardzo szkodliwe, ponieważ tracimy nasze rozróżnienie. Rozróżnienie zostaje utracone. Wtedy, jeżeli potraficie obudzić Shri Ganeshę w Hamsa Czakrze, nagle zaczniecie należeć do wyższej rasy Sahaja yoginów.

To zadziwiające, widziałam, jak ludzie w ciągu nocy porzucają narkotyki, bardzo niemoralni ludzie stają się niezwykle moralni, ponieważ ta czakra została nagle obudzona. A światło Ducha najlepiej wyraża się przez tę czakrę w życiu codziennym a także w życiu kolektywnym.

Tak jak mówimy, że wtedy zaczyna się rozumieć sens, na przykład teraz w Sahaja Yodze mamy także różne problemy. Powiedzmy, kiedy ludzie pierwszy raz przychodzą do Sahaja Yogi, zaczynają przyglądać się innym ludziom i zaczynają znajdować w nich skazy, co jest z nimi nie w porządku. Oni nigdy nie rozumieją, po co tutaj są. Oni nie są tutaj, by znajdować błędy innych, ale żeby skorygować własne wady. Więc oni mówią: "Och, ten człowiek jest niedobry. Tamten człowiek jest niedobry. To jest złe”. Oni także zaczynają tworzyć problemy. Oni będą rozmawiali ze sobą, mówiąc: "Ten człowiek jest niedobry. Tamten człowiek jest niedobry”, próbując tworzyć grupy i tematy. Oni są tutaj, by zaoferować co? By kreować politykę? Czy dla waszego wzrostu? Niektórzy z nich, jeżeli oni nie robią tego wszystkiego, potem myślą, że powinniśmy zacząć zarabiać na tym trochę pieniędzy lub coś takiego. Albo niektórzy zaczynają krytykować innych z powodu czegoś, co ich nie dotyczy.

Tak więc zapominają, ponieważ dopiero przychodzą do Sahaja Yogi i ich mądrość nie jest ustalona genetycznie. Oni zaczynają martwić się o rzeczy, które nie są ich problemem, którymi nie powinni się martwić. Potem niektórzy z nich zaczynają myśleć: "Och, jestem liderem” albo "Dlaczego nie ja jestem liderem?” Więc oni zaczynają doszukiwać się wad w liderowaniu. Czasem także lider może mieć poczucie: "Och, jestem liderem. Mogę być bardzo surowy, bardzo dyscyplinujący i mogę kontrolować ludzi. Wolno mi”. …

A więc wszystkie te rzeczy, które nagromadziliśmy z naszego poprzedniego życia, nawet po naszych drugich narodzinach jeszcze trochę dźwigamy. Jak jajko staje się ptakiem, ale nadal dużo rzeczy z jajka przyczepia się do jego ciała, więc musicie to oczyścić. ….

A więc światło Ducha, który świeci poprzez waszą Hamsa Czakrę, daje wam mądrość. Mądrość nie oznacza, że wiecie jak się kłócić albo walczyć z ludźmi. Nie, to tego nie oznacza. Mądrość oznacza to, że bierzecie wszystko z dobrej strony, aby się tym cieszyć. To jest mądrością, a także to, że unikacie wszystkich destrukcyjnych rzeczy i zwracacie się ku czemuś konstruktywnemu….

Więc całe nastawienie do życia zostaje tak zmienione z powodu tej Hamsa Czakry i nie jesteście nawet tego świadomi, że rozwinęliście tę mądrość automatycznie. Potem zaczynacie także konsolidowanie tego i robienie z tego waszej własnej oświeconej wiary, ponieważ zawsze widzicie, że wszystko to, w co wierzycie poprostu się wypracowuje….

A więc identyfikacja z jakimiś złymi rzeczami, którą rozwinęliście, po prostu odpada, wtedy zaczynacie utożsamiać się z pięknymi rzeczami, ponieważ zaczynacie czuć aromat piękna. Wtedy zaczynacie cieszyć się tym pięknem a wasze serce zaczyna się otwierać. Cała ta radość i wszystkie te rzeczy nie są możliwe, jeżeli wasza Hamsa nadal jest skażona przez ego albo przez uwarunkowania. Mamy tak wiele uwarunkowań, jak Hindusi, jak Chrześcijanie, jak to, jak tamto. Te uwarunkowania są tak duże. Takie fałszywe rzeczy, za którymi podążamy. Ale jeśli porzucimy wszystkie te uwarunkowania z wiarą, że robimy to dla naszego dobra, ta Agnya - ta czakra bardzo dobrze się otworzy. Bez tego, Agnya nie może się otworzyć. Chodzi mi o to, widzicie, że to jest wejście do Agnyi. To jest wejście do Vishuddhi. To jest wejście do wszystkich czakr w waszej głowie, do pithas, które tam są.

Wzrost jest możliwy tylko wtedy, kiedy wasza Hamsa zostaje naprawiona. Bez tego, dopóki w pełni tego nie uzyskacie, jest on bardzo trudny. Ale gdy Hamsa się ustabilizuje, widziałam jak ludzie stają się naprawdę bardzo oddani.

A więc, to jest tak ważne, aby utrzymywać waszą Hamsa Czakrę czystą. Powiedziałam także o wielu rzeczach, które mogą utrzymywać Hamsa Czakrę czystą, a które wszyscy powinniście stosować, mam na myśli, na poziomie fizycznym. Również na poziomie mentalnym, powiedziałam wam, że musicie ustabilizować swój umysł. Zobaczcie piękno we wszystkim a nie wulgarność tego, nie użyteczność tego, ale piękno. Powoli, powoli odkryjecie, że wasze oczy stają się czystsze i czystsze.

Ludzie są teraz tak bardzo w Sahaja Yodze, być może z powodu ich głębii, być może z powodu ich poszukiwania, być może z powodu ich purajanmas (klęsk) albo czegokolwiek, ale ta Hamsa Czakra robi największą rzecz, co do której nie wiem, czy jesteście świadomi czy nie, że jakiekolwiek były phalas waszej karmy są one zakończone. Nie jesteście odpowiedzialni za phalas karmy waszych przodków, phalas karmy waszego kraju czy wasze osobiste phalas karmy. Cokolwiek złego uczyniliście, jest to skończone, jakbyście zostali zupełnie odcięci od waszej przeszłości.

Kiedy to się ustabilizuje, wtedy żadne błędy, żadne złe uczynki – nie tylko wasze, lecz także waszych krewnych, waszych przodków, waszej rodziny, waszego kraju, tego świata, żadne – was nie dotkną. Jesteście z dala od tego. I w tej Krita Yudze, gdzie Brahma - Chaitanya próbuje zdemaskować i ukarać ludzi za ich przeszłe karmy – również kolektywnie, również cały kraj - nie będzie w stanie was nawet dotknąć, ponieważ światło tego centrum jest niezwykle potężne i będziecie zbawieni od wszystkich lęków spowodowanych tym, co wcześniej zrobiliście. Po prostu będziecie tak piękni jak lotosy, które wyłoniły się z błota i będziecie emitować piękny aromat na cały świat.

Niech Bóg was błogosławi.H.H. Shri Mataji Nirmala Devi, fragmenty z Wykładu Shri Hamsa Puja, Kanada, 13/09/92

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza